شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 182291
  تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1395 21:41
  تعداد بازدید : 1919

  غالب پایان نامه های دانشجویی منطبق با نیاز و مشکلات جامعه نیست

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان گفت: متاسفانه غالب پایان نامه های دانشجویان منطبق با نیاز و مشکلات جامعه نیست و استادان باید در این زمینه راهنمائی لازم را داشته باشند.


  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی در مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه آزاد واحد شهرضا با گرامی داشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری(ره) گفت: از ویژگی های شهید مطهری(ره) عقلانیت گرایی و جامع نگری در مباحث علمی، فرهنگی و پرداختن به بسیاری از شاخه های علوم انسانی است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به تولید علم در ایران در بعد نظری و ضعف توجه به علوم کاربردی گفت: در محیط های حوزوی و دانشگاهی ارتباط سیستمی میان مطالعات و پژوهش ها ضعیف است.

  وی با اشاره به رشد متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور افزود: متاسفانه پایان نامه های دانشجویان مسبوق به مسئله شناسی دقیق و منطبق با نیاز و مشکلات جامعه نیست و استادان باید در این زمینه راهنمائی لازم را داشته باشند.

  حجت الاسلام و المسلمین ارزانی با استناد به کتاب منیه المرید شهید ثانی بیان کرد: در شغل معلمی بایسته هایی از نظر شهید ثانی وجود دارد که می تواند اصول موفقیت هر معلمی در تدریس باشد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به بایسته های کتاب منیه المرید تصریح کرد: شجاعت در ابراز نمی دانم در موارد لزوم، خوش اخلاقی استاد در ارتباط با شاگرد، ایستادن در مقابل بدعت ها و نادانی ها، متانت و وقار و حفظ مرزهای معلم و شاگردی، اخلاص، شهامت در اظهار حق، دریغ نورزیدن در تعلیم علم و داشتن انصاف در بیان مطالب از جمله بایسته های کتاب منیه المرید است.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :