شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 98326
  تاریخ انتشار : 31 فروردین 1395 21:0
  تعداد بازدید : 2360

  نگارگری اصفهان برندی برای کل کشور است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: نگارگری اصفهان برند است و اساتید و آثار به نامی از این استان در حوزه نگارگری وجود دارد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی در جلسه اتاق فکر جشنواره ملی نگارگری رضوی گفت: تنوع افکاروسلیقه هادر حوزه های مختلف هنری همواره وجود داشته و رسیدن به مشی واحد دشوار اما رسیدن به اجماع عمومی در نظرات کارشناسی ممکن است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به جشنواره ملی رضوی بیان کرد: بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مشهد مقدس مستقر شده و امسال چهاردهمین دوره جشنواره را برگزار می کند، استان اصفهان نیز یازدهمین دوره ای است که این جشنواره را برگزار می کند.

  وی با بیان اینکه نگارگری اصفهان برند است و استادان و آثار به نامی از این استان در حوزه نگارگری وجود دارد، تصریح کرد: بنیاد امام رضا(علیه السلام) برگزار کننده و برنامه ریز این جشنواره است و برای مثال اینکه موضوع آثار ارسالی به جشنواره، امام رضا(علیه السلام) باشد با بنیاد بوده و البته می توان پیشنهاداتی برای موضوع جشنواره نیز به آنها ارائه کرد.

  حجت الاسلام و المسلمین ارزانی با اشاره به اینکه سفارش و خرید آثار و نوع حضور اساتید دغدغه ما نیز می باشد، خاطرنشان کرد: مکان کارخانه ریسباف سال گذشته با حمایت استاندار اصفهان برای موزه اختصاص داده شده که می تواند چشم انداز خوبی برای موزه هنر استان باشد و از این ظرفیت برای نگهداری آثار هنری جشنواره نیز در سال های آینده استفاده شود.

  وی پیرامون نحوه خرید آثار ارسالی به جشنواره ملی نگارگری رضوی اظهار کرد: بدون شک نمی توان اثر هنری را قیمت گذاری کرد اما تلاش شده هدیه ایی برای هنرمندان برتر در نظر گرفته شود و البته می توان حراجی برای آثار برگزیده جشنواره برنامه ریزی کرد تا آثار به فروش برسد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: جلسات اتاق فکر به منظور بهره مندی از نظرات اساتید می باشد که به واسطه آن از راهنمایی ها و نقطه نظرات اعضا جهت برگزاری و اجرا و همچنین ارتقای نگارگری اصفهان تشکیل می شود.

   جلسه اتاق فکر جشنواره ملی نگارگری رضوی با حضور اساتید نگارگری استان اصفهان ٢٩ فروردین در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :