شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 97532
  تاریخ انتشار : 22 فروردین 1395 0:3
  تعداد بازدید : 1548

  اجرای طرح "حراج بزرگ اصفهان" با رویکرد اقتصاد مقاومتی/اقتصاد فرهنگ در حوزه اقدام و عمل پویا شود

  مدیرکل ارشاد اصفهان با اشاره به اهمیت توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی در فرهنگ گفت: با رویکرد توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی در فرهنگ، برنامه های جدی در دستور کار قرار گرفته و "حراج بزرگ اصفهان" کلید می خورد.

  حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به برنامه های فرهنگی اجرا شده در اصفهان برای تحقق موضوع اقتصاد مقاومتی و اهمیت تمرکز بر ظرفیت های درون کشور اظهار داشت: رهبر انقلاب از 6 سال پیش به موضوع اقتصاد توجه ویژه ای نشان داده اند و با توجه به این موضوع باید به دنبال آن باشیم که اقتصاد فعال و پویا داشته باشیم و وابستگی را از بین ببریم.

  وی افزود: مبنای اصلی توجه رهبر انقلاب، مسئله اقتصاد فعال غیر وابسته به شمار می رفته است بنابراین، در این زمینه همه باید فعال باشند و با همدلی در حوزه فرهنگ، اقدام و عمل لازم صورت گیرد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان به زیرشاخه های این موضوع اشاره کرد و گفت: سال گذشته برنامه ریزی برای "حراج بزرگ اصفهان" صورت گرفت اما به دلیل آن که مولفه های آن در شهر اصفهان وجود نداشت، این اتفاق صورت نگرفت اما امسال قرار است که این طرح کلید بخورد و در حراج بزرگ اصفهان آثار فاخر هنرمندان شهر به فروش برسد.

  وی با ابراز تأسف از فروش آثار هنرمندان ایرانی در خارج از کشور و خروج ارز از کشور گفت: در آخرین حراج کشور دوبی، 34 تابلوی فاخر اصفهان در یک کشور عربی با قیمت های میلیون دلاری به فروش رسید و نکته جالب اینکه بسیاری از ایرانی ها در کشور خارجی آن را خرید کرده و به کشور وارد کردند، این در حالی است که همین آثار نفیس می توانند در داخل کشور نیز به فروش برسند.

  ارزانی ادامه داد: اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر کشور باید در این زمینه اقدام موثری صورت دهد و ما باید بتوانیم که حراج بزرگ اصفهان را راه اندازی کنیم. در واقع اقتصاد فرهنگ باید در حوزه اقدام و عمل پویا شود و مردم ما باید برای ارتقای فرهنگی خود هزینه کنند.

  وی با بیان اینکه در هنرهای تجسمی، نقاشی و خوشنویسی اصفهان آثار فاخری تولید می شود و در صورتی که فروش این آثار صورت گیرد، هنرمندان بسیاری به آن وارد می شوند، اضافه کرد: باید فضا برای ورود چهره های اقتصادی به حراج بزرگ اصفهان فراهم شود و جهت دهی چهره های اقتصادی و سرمایه گذاران در حوزه خرید آثار هنری از اهمیت بسیاری برخوردار است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت: چهره های اقتصادی باید به خوبی متوجه شوند که در صورت خرید تابلوها، به سوددهی مناسبی در این راستا می رسند و باید در این راستا اقدامات لازم انجام شده و زیرساخت های مورد نیاز نیز تنظیم شود.

  وی افزود: برند اصفهان، شناسنامه اصفهان و رسیدن به حراج واحد از مهم ترین مسائل در این زمینه به شمار می رود و باید کاری کنیم که این اتفاقات در کنار هم انجام شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :