شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 95316
  تاریخ انتشار : 29 بهمن 1394 23:59
  تعداد بازدید : 2136

  اصفهان در عرصه فعالیت های قرآنی پیشتاز است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با اشاره به پیشتازی اصفهان در عرصه فعالیت های قرآنی، گفت: یکی از نیکوترین کارهای تلفیق هنر با مفاهیم متعالی قرآن است و نگارگری قرآنی به دنبال این است که هنر را در خدمت قرآن و ارزش ها قرار دهد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، ظهر امروز در آیین اختتامیه جشنواره ملی نگارگری آیات، با خیرمقدم به معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: این افتخار را خداوند به شما هنرمندان ارزانی داشته که هنرتان مقدس و متعالی شود و هنر شما تنها برای هنر نبوده و برای تعالی ارزش ها باشد، استان اصفهان هنرمندپرور و هنرخیز بوده و در نگارگری پیشتاز است بنابراین بخش نگارگری جشنواره آیات به این استان واگذار شده است.
   
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه یکی از شعارهای ما در بدو ورود به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بحث نهضت قرآنی بوده است، اظهار کرد: اصفهان در عرصه قرآنی پیشتاز است و تعداد موسسات قرآنی فعال در این حوزه و همچنین هنرمندان فعال در زمینه قرآن و نهادهای برگزارکننده مسابقات قرآنی در این استان به نسبت کشور بالا بوده و جمع کثیری از نفرات برتر قرآنی کشور از استان اصفهان هستند.
   
  وی افزود: در مسابقات اخیر قرآن و عترت که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، از بین 10 مؤسسه قرآنی تجلیل شده در این مسابقات چهار مؤسسه از استان اصفهان بودند و این استان در حوزه های مختلف قرآنی نظیر شعر، نگارگری و فیلم قرآنی پیشتاز است.
   
  حجت الاسلام ارزانی با اشاره به مسأله بیمه فعالان قرآنی تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد فعالان قرآنی استان اصفهان زیاد است، اگر بتوانیم بیمه فعالان قرآنی را سامان بخشی کنیم خدمت بزرگی به فعالان قرآنی کرده ایم.
   
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان پیرامون جزییات جشنواره ملی نگارگری آیات خاطرنشان کرد: قصص قرآنی، زندگی پیامبران و داستان زندگی اهل بیت(ع) موضوعاتی بودند که در طراحی آثار مدنظر بوده و در این موضوعات 167 اثر به دبیرخانه جشنواره ملی نگارگری آیات واصل شده که 9 اثر آن برگزیده شده و تجلیل شد و 68 اثر نیز در نمایشگاه به نمایش درمی آید.
   
  وی یکی از بهترین کارهای خیر را خدمت به قرآن در حوزه های مختلف قرآنی دانست و گفت: یکی از نیکوترین کارهای تلفیق هنر با مفاهیم متعالی قرآن است و نگارگری قرآنی به دنبال این است که هنر را در خدمت قرآن و ارزش ها قرار دهد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :