شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 94945
  تاریخ انتشار : 24 بهمن 1394 21:21
  تعداد بازدید : 1877

  تلفیق ایدئولوژی اسلامی و مردم سالاری باعث الگو شدن نظام ایران در دنیا شده است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: ایدئولوژی ما اسلامی است و با اصل حاکمیت مردم و مردم سالاری جمع شده و انقلابی ویژه را پدید آورده است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی به مناسبت ٢٢ بهمن ماه طی سخنانی در بین مردم انقلابی بادرود اظهار کرد: حضور در چنین مراسم و مجامعی نمود تحقق همان آیه الهی است که می گوید اگر شما خداوند را یاری دهید خدا هم شما را یاری خواهد داد و مردم بادرود امروز با حضور پرشور خود در این عرصه قدم گذاشته اند، چنان که سی و اندی سال پیش در جریان انقلاب مردم با یاری حضرت امام خمینی(ره) این کار را کردند و در راه خدا قدم گذاشتند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به بینش قوی سیاسی مردم ایران نسبت به سایر کشورها، گفت: در بعضی کشورها مردم بینش سیاسی بسیار ضعیفی دارند اما خوشبختانه مردم ما از این علم و بینش به خوبی بهره مند هستند.  

  وی تصریح کرد: در کشورهای مسلمان دیگر من خود شاهد بوده ام که چطور جوانان بصیر انقلاب اسلامی ما را الگوی خود و انقلاب های کشورشان قرار داده اند و رهبری ما را به عنوان رکنی اساسی و مهم مدنظر داشته پیگیری می کنند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تأکید کرد: ایدئولوژی ما اسلامی ست و با اصل حاکمیت مردم و مردم سالاری جمع شده و انقلابی ویژه را پدید آورده است؛ نظام و شیوه انتخابات ما مبتنی بر مردم سالاری دینی بوده و هست و همین هاست که نظام ما را در دنیا خاص و الگو قرار داد.

  وی ضمن اشاره به اینکه ابرقدرت های دنیا رسانه ها را کاملاً در اختیار دارند و بزرگ ترین شبکه های خبری را اداره می کنند اما با این وجود هرگز نتوانسته اند بر قدرت درونی مردم ما که همانا همدلی و هم زبانی است پیروز شوند، تأکید کرد: ملت و دولت ما از هم جدا نیست و جدایی آن ها از هم امکان پذیر نبوده و نخواهد بود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزودکسانی که امروز در این نظام تلاش می کنند قطعاً برای مردم زحمت می کشند و اگرچه گاهی سلایق متفاوت هست اما این فرقی با همدلی و هم زبانی دولت و ملت ندارد.

  وی تصریح کرد: شاید ما نتوانسته باشیم تمام خواسته های انقلابی مان را طی این سال ها محقق کنیم اما با وجود این همه مشکلات و دشمنی ها توانسته ایم سرپا بایستیم و حتی ابرقدرت ها را پای میز مذاکره بنشانیم این نشان موفقیت انقلاب ماست.

  دکتر ارزانی در پایان سخنان خود با ذکر موارد پیروی از انقلاب و رهبری ایران در دنیا و کشورهای دیگر این ها را از برکات انقلاب اسلامی دانست و مردم بادرود را به شرکت همگانی و مؤثر در انتخابات مجلس های شورای اسلامی و خبرگان رهبری فراخواند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :