شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 94132
  تاریخ انتشار : 12 بهمن 1394 18:15
  تعداد بازدید : 2794

  جدایی قرآن از اهل البیت(ع) آسیب است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: جدایی قرآن از اهل البیت(ع) آسیب جدی برای اسلام و تشیع است.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان شامگاه یک شنبه(۱۱ بهمن) در محفل انس با قرآن و اهل البیت(ع) که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی(ع) در مسجد قمربنی هاشم(ع) شهرستان تیران برگزار شد، اظهارداشت: دنیا و آخرت انسان بر اساس وعده آیات قرآن در همین کتاب است.
   
  وی افزود: با قرآن انس بگیریم و راه هدایت و سعادت خود را بشناسیم که در سایه کتاب الهی می توانیم به سعادت و سربلندی در دنیا و آخرت برسیم.
   
  حجت الاسلام ارزانی بر تدبر در قرآن تاکید کرد و افزود: قرآن؛ تلاوت و خواندن تفسیرش برای ما ارزش است و سازنده است اما  باید برای یافتن راه هدایت و بهره گیری بیشتر از قرآن تدبیر در آیات این کتاب الهی ضروری است.
   
  وی با اشاره به اینکه قرآن و اهل البیت(ع) بال های سعادت انسان هستند، تصریح کرد: جدایی قرآن از اهل البیت(ع) آسیب جدی برای اسلام و تشیع است و نیاز اساسی بر توجه به این دو بال می باشد.
   
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی ایران نیز اشاره کرد و گفت: وجود رهبری مانند امام راحل و همراهی ملت ایران موجب تشکیل چنین انقلابی شد که بسیاری از کشورهای دیگر به دلیل نداشتن این چنین رهبری و ملتی نتوانسته اند تاکنون استقلال خود را حفظ کنند.
   
  وی با اشاره به اقتدار ایران اسلامی در مذاکرت هسته ای گفت: دشمن ما فهمید جنگ و تحریم و تهدید علیه ایران نمی تواند به اهداف خود برسد و با وجودش تمام توان خود مذاکره را پذیرفت و ایران اسلامی تعیین کننده مفاد مذاکرات بود که این اقتدار کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران است.   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :