شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 93967
  تاریخ انتشار : 10 بهمن 1394 18:23
  تعداد بازدید : 1939

  رئیس دبیرخانه همایش بین المللی ادیان توحیدی:

  ادیان توحیدی، جوامع را به اعتدال و پرهیز از خشونت و افراطی گری دعوت می کنند

  رئیس دبیرخانه همایش بین المللی ادیان توحیدی گفت: سیره پیشوایان ادیان توحیدی، مردم و جوامع را به اعتدال و پرهیز از خشونت و افراط و تفریط دعوت می کند.

  به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی روز پنجشنبه در مراسم آغاز به کار هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی در هتل آسمان اصفهان افزود: از اینرو مسئولیت رهبران مذهبی ادیان توحیدی برای رشد و توسعه همزیستی مسالمت آمیز ادیان با یکدیگر بسیار بالاست. 
  وی افزود: اقدام رئیس جمهوری ایران در برجسته سازی موضوع مقابله با افراط گرایی و مطرح کردن آن در سازمان ملل متحد که منجر به نامگذاری سال 2013 میلادی به عنوان سال جهانی عاری از خشونت شد در همین راستاست. 
  رئیس دبیرخانه هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی اضافه کرد: افراطی گری در ادیان هرچند توسط عده ای اندک انجام شده که اقدام آنها با آموزه های ادیان و سیره پیشوایان دینی و حرکت توده دینداران متفاوت می باشد اما تلخ کامی آن در ذائقه بشریت و تاریخ مانده است. 
  وی بااشاره به هفت سال فعالیت دبیرخانه ادیان توحیدی افزود: نشست های تخصصی ، جلسات چندجانبه، حضور و هم افزایی در برنامه ها و فعالیت های اجتماعی، هنری و فرهنگی بین ادیان، انتشار بیانیه و برگزاری همایش های بین المللی از برنامه های این دبیرخانه است. 
  حجت الاسلام ارزانی با اشاره به برگزاری این همایش در آستانه فرارسیدن دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، افزود: انقلاب اسلامی ایران به عنوان بزرگتربن رویداد تحول آفرین در حوزه دین به رهبری مردی از سلاله پیامبران الهی به ثمر نشست. 
  وی موفقیت ایران در اجرایی شدن برجام را به ملت و دولتمردان تبریک گفت و افزود: این پیروزی افزون بر برکات دیپلماسی نوید بخش تعاملات بین الادیانی در حوزه بین الملل است.
  رئیس دبیرخانه هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی به تاسیس صفاخانه در محله مسیحی نشین اصفهان و پیشنه تعامات پیروان ادیان الهی در این شهر اشاره کرد و افزود: احیای این صفاخانه زنده کردن پیشینه حوزه علمیه اصفهان در تعاملات پیروان ادیان الهی و فرصتی برای ایجاد فضاهای نمایشگاهی و ارائه محصولات فرهنگی و دیگر برنامه ها را به همراه دارد.
  هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی پنجشنبه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در اصفهان آغاز به کار کرد.
  در این همایش بین المللی که شعار آن ' همدلی و همزبانی در نفی خشونت و افراط گرایی ' است، نمایندگانی از پیروان ادیان الهی شامل اسلام، مسیحیت، زرتشت، یهود، صابئی از نقاط مختلف جهان حضور دارند. 
  مهمترین اهداف این همایش آسیب شناسی فرهنگ و هویت ادیان توحیدی و ارائه راهکارها و سیاست های کارآمد برای مواجه با مسائل دینی جهان معاصر اعلام شده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :