شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 90853
  تاریخ انتشار : 17 دی 1394 0:37
  تعداد بازدید : 2340

  دیداراستانداراصفهان ومدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی بااسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران

  استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت آغاز سال نوی میلادی اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب کشور دیدار نمودند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان دکتر رسول زرگرپور استاندار اصفهان و حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت آغاز سال ٢٠١٦ سال نو میلادی در کلیسای وانک اصفهان صورت گرفت،با اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب کشور رفته دیدار و گفتگو کردند.

  دکتر رسول زرگرپور در این دیدار ضمن تبریک میلاد مسعود پیامبر بزرگ صلح و دوستی حضرت مسیح(علیه السلام)و حلول سال ۲۰۱۶ میلادی، اظهار امیدواری کرد که امسال، سالی همراه با صفا و صمیمیت و دوستی برای همه ی مردم باشد.

  وی به حضور نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با به رسمیت شناختن حقوق اقلیت های دینی، حضور نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمترین نهاد قانونگذاری کشور را فراهم کرده است.

  استاندار اصفهان با اشاره به اینکه یکی از پنج نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی از ارامنه اصفهان و جنوب کشور می باشد، ابراز امیدواری کرد: همچون گذشته نماینده شایسته و پرتلاشی از این حوزه انتخابیه به مجلس شورای اسلامی راه یابد.

  در این دیدار همچنین اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب کشور اتحاد و همدلی اقلیت های دینی بویژه ارامنه در ایران موجب شده تا کشورمان در صلح و آرامش بسر برد.

  بابکن چاریان افزود: مسیحیان و مسلمانان در ایران بویژه اصفهان در کنار یکدیگر و براساس احترام متقابل بصورت مسالمت آمیز زندگی می کنند.

  وی با اشاره به موفقیت های اصفهان در زمینه های مختلف گفت: خوشحالم که اصفهان در حال پیشرفت است و مردم این شهر زیبا پرنشاط به فعالیت خود ادامه می دهند.

  رهبر دینی ارامنه اصفهان و جنوب ایران با اشاره به حمایت های مسئولان استان از ارامنه اصفهان به ویژه استاندار گفت: خوشحالم که مدیریت ارشد استان همیشه در کنار ارامنه و پشتیبان ما است.

  گفتنی است دیدار استاندار اصفهان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب کشور روز بعدازظهردوشنبه ١٤دی در کلیسای وانک اصفهان برگزار شد و پس از این دیدار با حضور در خانه سالمندان ارامنه ی جلفای اصفهان، ضمن تبریک سال نو میلادی به آنها، با اهدای گل از سالمندان حاضر در این مرکز تفقد و دلجویی نمودند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :