شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 90374
  تاریخ انتشار : 10 دی 1394 19:30
  تعداد بازدید : 2125

  مدل ایجاد کانون های فرهنگی در جوار مساجد قابلیت جهانی شدن دارد

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان مدل ایجاد کانون های فرهنگی هنری در مساجد را برای مساجد دنیا نیز لازم دانست و آن را اقدامی برای ایجاد شبکه جهانی مساجد عنوان کرد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان شامگاه گذشته(9 دی) در آیین تجلیل از روسا و اعضای کمیته های 13 گانه دهمین دوره مسابقات قرآنی سراسری مدهامتان که از (24 لغایت 27 آذر) به میزبانی استان اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه سپاسگزاری از مخلوق در واقع شکر نعمات الهی است، گفت: دهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان فعالیت بسیار ارزشمندی بود که اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان افتخار میزبانی این اتفاق بزرگ قرآنی را داشتند.
   
  وی با اشاره به اینکه در دوره های گذشته این جشنواره نیز اتفاقات خوبی رخ داده است، اظهار داشت: همه همکاران ستاد عالی کانون های فرهنگی و میهانان سایر استان ها در مقایسه این دوره که به میزبانی اصفهان برگزار شد با سایر دوره ها، مسابقات امسال را با نوآوری و کیفیت بالاتری ارزیابی کردند.
   
  دکتر ارزانی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار این مسابقات در بخش خواهران نیز شرکت کننده داشت، تصریح کرد: تلاش کلیه برگزار کنندگان مسابقات در سال جاری از پذیرش و ورود شرکت کنندگان تا برگزاری مسابقات، داوری ها و... با برنامه ریزی های دقیق و منسجم از قبل پیش بینی شده بود و خوشبختانه در حین اجرا نیز بر اساس پیش بینی ها شکل گرفت.
   
  وی با بیان اینکه اصفهان شاهد کنفرانس ها، جشنواره ها و اتفاقات بزرگ کشوری است، اظهار داشت: در خیلی از این اتفاقات آنچه که باعث رغبت افراد می شود مباحث بازرگانی است اما وقتی جشنواره ای با رنگ و بوی قرآنی برگزار می شود، منفعت مادی وجود ندارد و عشق، ایثار، جهاد و تلاش در راه خداست.
   
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: اگر این فعالیت ها در راه رضای خدا و برای ذات حضرت حق تعالی باشد، عبادت محسوب خواهد شد.
   
  وی افزود: فعالیت در حوزه های قرآنی تماما خالص و به قصد غربت الهی است و همه ما شاکر خداوند هستیم که این توفیق شامل حالمان شد که خادم قرآن باشیم و دهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان به بهترین شکل برپا شد.
   
  حجت الاسلام ارزانی گفت: در سال های آینده این مسابقات بایستی به سمت مرزهای خارج از کشور نیز حرکت کند.
   
  وی مدل کانون های فرهنگی هنری در جوار مساجد را بسیار موفق عنوان کرد و افزود: این مدل فعالیت در مساجد مشروط بر اینکه همه نهادهای فعال در مساجد با هم یکدست و یکپارچه باشند می تواند در همه مساجد دنیا پیاده سازی شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :