شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 89544
  تاریخ انتشار : 27 آذر 1394 19:7
  تعداد بازدید : 1522

  پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به همایش نقش جوانان و نوجوانان در اعتلای صحیح فرهنگ ایران اسلامی

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به همایش نقش جوانان و نوجوانان در اعتلای صحیح فرهنگ ایران اسلامی پیامی را ارسال نمود.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به همایش نقش جوانان و نوجوانان در اعتلای صحیح فرهنگ ایران اسلامی پیامی را ارسال نمود.

  در متن این پیام آمده است:

  باسمه تعالی

  رسالت نظام مقدس جمهوری اسلامی رسیدگی به امورات مادی و معنوی جامعه است و وجه فرهنگی این نظام به گونه ای غالب است که انقلاب اسلامی را انقلابی ارزشی و فرهنگی نامیده اند. به فرموده امام خمینی(قدس سره) «آن چیزی که ملت ها را می سازد فرهنگ صحیح است » و به تعبیر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) «مسأله اول در نظام جمهوری اسلامی مسأله فرهنگ است.»

  انقلاب اسلامی و به تبع آن نظام جمهوری اسلامی که حاصل و دستاورد آن است، انقلاب و نظامی فرهنگی است. همچنان که مسائل و حوادث انقلاب حتی دفاع مقدس و هجوم همه جانبه نظامی و تهاجم فرهنگی دشمن ثابت کرد که همه این تهاجمات و دشمنی ها به خاطر اهداف و آرمان های فرهنگی این نظام است.

  سال ١٣٨٢ بحث مهندسی فرهنگی و مدیریت فرهنگی کشور از سوی رهبر انقلاب مطرح گردید که علاوه بر مسؤولیت اصلی که بر عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی نهاده اند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بنابر جایگاه و کارکردهای فرهنگی دارای مسؤولیت کلانی نسبت به اقشار گوناگون می باشد و در این حوزه از جایگاه ارجمندی برخوردار است.

  ارتقاء سطح فرهنگی، اشاعه و ترویج اخلاق اسلامی، ارائه آموزش های همگانی و ... از مسائلی است که در ارتقاء مدیریت فرهنگی کشور حائز اهمیت بوده و بر اساس قانون اساسی حکومت و دولت نقش مهمی را در این حوزه بر عهده دارند.

  جوانان هر جامعه به عنوان سرمایه های انسانی جایگاه ویژه ای در رشد و تعالی علمی-فرهنگی آن جامعه دارند تا آنجا که رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) تا کنون دو نامه را برای جوانان غربی آماده فرموده اند.

  اما بر اساس اهمیت موضوع جوان و ارتباط آن با بحث اعتلای فرهنگ ایران اسلامی همایش نقش جوانان و نوجوانان در اعتلای صحیح فرهنگ ایران اسلامی با محوریت بررسی راهکارهای مناسب انتقال فرهنگ در قشر جوان و نوجوان برگزار گردیده است.

  بدون شک لازم است هدایت جوانان و نوجوانان در عرصه های مختلف ایمان مذهبی، فرهنگ خودی و مشارکت آنان در صحنه های فرهنگی، اجتماعی و آگاه ساختن این قشر نسبت به مواریث غنی فرهنگی، اسلامی و ملی و مبارزه با روحیه حقارت از خود بیگانگی در برابر فرهنگ غرب در دستور کار دستگاه های ذی ربط فرهنگی قرار گیرد و امید داریم این همایش گامی در جهت رسیدن به اهداف فوق باشد.

  حبیب رضا ارزانی
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :