شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 81106
  تاریخ انتشار : 29 مرداد 1394 19:30
  تعداد بازدید : 2090

  جشنواره رضوی زمینه ساز ایجاد وحدت در حوزه های فرهنگی می شود

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: یکی از مشکلات موجود در جامعه وجود تفرقه در حوزه های فرهنگی است که برگزاری جشنواره رضوی زمینه ایجاد وحدت در حوزه های فرهنگی را فراهم می کند.

  حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره برگزاری هشتمین دوره جشنواره رضوی در اصفهان اظهار داشت: جشنواره رضوی در قالب 2 جشنواره هنرهای سنتی اصفهان و حضور خادمان حرم امام رضا(علیه السلام) در اصفهان برگزار می شود. این حرکت همزمان با دهه کرامت شروع شده و هشتمین سال برگزاری خود را سپری می کند.

  وی افزود: این جشنواره کار بسیار ارزشمندی است چون مردم کشور ما خورشید تابان ایران زمین را امام رضا(علیه السلام) می دانند و در راستای این محور مردم می توانند به ارتقای معنوی برساند و انس مردم را با اهل بیت بیشتر کند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه برگزاری این جشنواره در کاهش آسیب های اجتماعی می تواند کمک زیادی داشته باشد، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات موجود در جامعه وجود تفرقه در حوزه های فرهنگی است که با این گونه برنامه ها مردم پیرامون قرآن و اهل بیت بسیار راحت جمع می شوند که این برنامه می تواند کمک زیادی به تحقق وحدت در حوزه های فرهنگی داشته باشد.

  وی خاطرنشان کرد: خادمان حرم رضوی روز سه شنبه در قالب کاروانی با نام زیر سایه خورشید برای برگزاری جشنواره رضوی وارد اصفهان شدند، این کاروان در برنامه 7 روزه خود برنامه های مختلفی شامل دیدار با علما، مسئولین و عموم مردم داشته باشند.

  حجت الاسلام ارزانی بیان کرد: این کاروان پس از ورود به اصفهان روز چهارشنبه در آستان مقدس امام محمدباقر(علیه السلام) از کودکان سرطانی دیدار کرده و سپس در بیمارستان الزهرای اصفهان با حضور در بخش های مختلف این بیمارستان از بیماران عیادت کرده اند.

  وی افزود: همایش بزرگ جوانان رضوی نیز روز پنجشنبه 29 مرداد با حضور 30 هزارنفری مردم شهر اصفهان در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) واقع در خیابان مصلی این شهر برگزار می شود.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: این حرکت عظیم و باشکوه هم زمان در سراسر ایران و 22 کشور در سطح جهان برگزار می شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :