شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 81103
  تاریخ انتشار : 29 مرداد 1394 19:7
  تعداد مشاهدات : 1803

  جشنواره صلح و وحدت ادیان الهی پیام صلحی برای کودکان جهان است

  مدیرکل ارشاد اصفهان گفت: در جهان امروز که ظلم و استبداد در بخشی از آن حاکم است، برگزاری جشنواره "صلح و وحدت ادیان الهی" پیام صلحی برای کودکان جهان است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره بین المللی صلح و وحدت ویژه کودکان و نوجوانان ادیان الهی که در مجتمع آموزشی ارامنه اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: خوشحال هستیم که جمعی روحانی در راستای صلح و وحدت برقرار شده و این مسئله ارزش بسیاری نزد خداوند دارد.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان درباره ایمان به خدا در ادیان مختلف خاطرنشان کرد: آن چیزی که انسان را از دنیای خاکی دور می کند و با وحدت گامی به سوی آینده در راه پروردگار بر می دارد، ایمان به خدا به شمار می رود و این موضوع به خوبی در ادیان مختلف مشاهده می شود.
  وی با بیان اینکه تفرقه بین ادیان الهی باید از بین برود، تصریح کرد: مسئله ای که همه بزرگان ادیان بر آن تاکید دارند، از بین رفتن تفرقه بین ادیان است زیرا ادیان توحیدی باید با یکدیگر وحدت برقرار کنند. باید با در نظر گرفتن مشترکات به گفت وگو و وحدت درباره آن ها و درباره اعتقادات مشترک بپردازیم.
  ارزانی درباره اهمیت توجه به شادی کودکان در جهان امروز بیان کرد: در روایات آمده هرکسی کودکی را شاد کند، در بهشت جایگاه والایی را دارد پس بیاید با یکدیگر شادی برای کودکان جهان به ارمغان بیاوریم.
  وی گفت: متاسفانه در جهان امروز که ظلم و استبداد در بخشی از آن حاکم است در برخی از نقاط آن حق مسلم کودکان در حال ضایع شدن است و به طورقطع کودکان حاضر در این جلسه که از 2 کشور ایران و ارمنستان هستند، پیام صلحی را برای دیگر کودکان جهان به ارمغان می آورند. امیدوارم در سال همدلی و هم زبانی دولت و ملت این وحدت ارتقا یافته و مستحکم شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :