شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 79997
  تاریخ انتشار : 11 مرداد 1394 19:32
  تعداد بازدید : 1711

  جشنواره فیلم کودک در اصفهان کلید خورده و باید در خانه اش بماند

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: جشنواره فیلم کودک در اصفهان کلید خورده و تقاضا داریم که دبیرخانه دائمی این جشنواره در اصفهان باشد.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان،حبیب رضا ارزانی در نشست صمیمانه اهالی سینمای اصفهان با رییس سازمان سینمایی کشور اظهار کرد: اصفهان در حوزه هنر زبانزد است؛ یکی از فرهیختگان ایتالیایی چندی پیش به اصفهان آمد و گفت من یک بار دیگر به ایران آمدم اما اصفهان نیامدم اما این بار که به این شهر آمدم درک کردم کسی که ایران بیاید، اما به اصفهان نیاید مثل این است که اصلا به ایران نیامده است.
  وی افزود: از هر هنر که نام ببریم اصفهان نه تنها در آن شاخص بلکه دارای مکتب است و در حوزه سینما و تئاتر هم جایگاه دارد. هنرمندان هنر مقدسی را دنبال می کنند، پس تلاش می کنید تا حقیقت را در قالب این هنر به مردم منتقل کنید، بنابراین جایگاه خاصی دارید.
  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادامه داد: در سراسر استان، 19 آموزشگاه سینمایی فعال، 40 شرکت تولید فیلم فعال و 10 کمیته تخصصی انجمن سینماگران که از نخبگان و فعالان هستند فعالیت دارند. 260 فیلم کوتاه در سال 93 و 160 فیلم که لوکیشن آن در اصفهان بوده که جمعاً 420 فیلم کوتاه و بلند می شود، در سال 93 داشته ایم.
  ارزانی با اشاره به رشد بیش از 100 درصدی ساخت فیلم کوتاه در استان اصفهان، گفت: این رشد به دلیل حضور هنرمندان در جشنواره هایی همچون، فیلم کوتاه حسنات، فانوس در آران و بیدگل و جشنواره لنجان است. تعداد سالن های نمایش در استان اصفهان 15 سالن است که شش سالن در شهر اصفهان وجود دارد. اگرچه این سالن ها استانداردهای جهانی نیستند ولی نسبت به سالن های دیگر در ایران بهتر و جای نگاه ویژه ای دارد.
  وی ادامه داد: باید ایمان داشته باشیم که در استان و شهرستان ها ظرفیت های نهفته و بارزی وجود دارد. به همین دلیل می خواهیم که صادر کردن مجوز پروانه فیلم 90 دقیقه ای را هم مثل فیلم کوتاه به اصفهان بدهند، چون زمانی که برای گرفتن مجوز به تهران می روند فیلم دچار برخی آفت ها می شود.
  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: یکی دیگر از خواسته های دوستان حمایت از انجمن سینماگران و سینمای جوان است، چراکه اعتبارات استانی کم شده و حداقلی هم نداریم که تقدیم دوستان کنیم. جشنواره فیلم کودک در اصفهان کلید خورده و تقاضا داریم که دبیرخانه دائمی آن نیز در اصفهان باشد.
  ارزانی با اشاره به هنرمندان و پیشکسوتان فراوانی که در اصفهان فعال هستند، افزود: وقتی از اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران نام می بریم، بخشی از آن همچون ابنیه تاریخی ملموس و بخشی دیگر غیرملموس است مانند هنرمندانی که به ابنیه تاریخی جان داده اند و باید از آنها یاد شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :