شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 79926
  تاریخ انتشار : 10 مرداد 1394 19:45
  تعداد مشاهدات : 1329

  420 فیلم کوتاه و نیمه بلند در اصفهان ساخته شد

  اصفهان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از ساخت 420 فیلم کوتاه و نیمه بلند توسط سینماگران و هنرمندان این عرصه در سال گذشته خبر داد.

  به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی روز پنجشنبه در نشست صمیمی سینماگران با رییس سازمان سینمایی کشور ، وجود 19 آموزشگاه فعال سینمایی، 40 شرکت فعال تولید فیلم در استان اصفهان را از شاخصه های و ویژگیهای این استان ذکر کرد و افزود : هم اکنون از مجموع 15 سالن نمایشی موجود در کشور شش سالن در استان اصفهان وجود دارد.

  وی از رشد 100 درصدی جشنواره های فیلم کوتاه در استان اصفهان خبر داد و گفت: هنرمندان و فرهیختگان این استان در عرصه سینما در بخش های بازیگری، کارگردانی و دیگر بخشها در کشور حضوری جدی دارند.

  وی با جمع بندی مطالبات سینماگران استان اصفهان از رییس سازمان سینمایی گفت: در این استان ظرفیتهای نهفته بسیاری وجود دارد که نیازمند اعتبارات ویژه است.

  وی بازگرداندن جشنواره فیلم کودک ونوجوان، صدور مجوز فیلم های 90 دقیقه ای و حمایت مالی از انجمن سینماگران و سینمای جوان استان را از مطالبات هنرمندان سینما دانست.

  عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز یکی از اقدامات فرهنگی مجلس را شکل گیری فراکسیون فرهنگ و هنر عنوان کرد و گفت: این فراکسیون بدلیل طرفیت عظیم هنرمندان در کشور دایر شد.

  وی خواستار حمایت جدی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان شد و گفت: نگرانی ما از آن است که نتوانیم بستر مناسب و قابل شایسته برای نیروی انسانی در این بخش ایجاد کنیم و در دهه های آینده دچار نوعی خسران شویم.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :