شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 78249
  تاریخ انتشار : 16 تیر 1394 21:12
  تعداد بازدید : 1704

  قرآن کریم کتابی است که متعلق به تمام عصرها و نسل هاست

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان گفت: قرآن کریم کتابی است که متعلق به تمام عصرها و نسل هاست.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین  حبیب رضا ارزانی افزود:  قرآن کتابی است که هیچ شکی در آن وجود ندارد و در میان کتاب های آسمانی هیچ کدام جایگاهی مانند  قرآن ندارند.

  وی تصریح کرد: تمام مسایلی که مربوط به هدایت بشر است در قرآن آمده است و نه تنها هدایت کننده متقین، بلکه هدایت کننده تمام مردم است و تمام بشر را می تواند به تعالی رهنمون سازد .

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: امروز بشریت به دنبال ارایه الگویی برای سعادت بشر است و خداوند در قرآن فرموده است: تنها نسخه ای که بشر و بشریت را می تواند به سرمنزل مقصود برساند قرآن کریم است.

  وی گفت: استان اصفهان در میان استان های دیگر درخشیده است. فعالیت های قرآنی بسیار خوبی در این استان انجام می شود و تنها استانی است که دارای مجمع خیرین استانی است.

  وی با اشاره به اینکه در اصفهان بیش از 600 موسسه قرآنی فعالیت دارد خاطر نشان کرد: اگر چه اصفهان در میان سایر استان های کشور در زمینه فعالیت های قرآنی برترین استان است اما این به منزله رسیدن به نقطه هدف نیست.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ادامه گفت: شورای توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی با سه کارگروه آموزش های عمومی، پژوهش های قرآنی و تبلیغ و ترویج فعالیت های قرآنی در اردیبهشت ماه سال جاری برای نخستین بار در استان تشکیل شد وامیدواریم با تشکیل این شورا شاهد رشد کمی و کیفی و همچنین هم افزایی و ساماندهی بیشتر در زمینه فعالیت های قرآنی در استان باشیم.

  وی افزود: قرائت قرآن مقدمه فهم قرآن و فهم قرآن مقدمه تدبر در قرآن و تدبر در قرآن مقدمه ای برای رفتار قرآنی در جامعه است.

  ارزانی اظهار داشت: قرآن بهترین الگو، بهترین درمان، بهترین شفا و بهترین رحمت است و اگر همه به  قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) که دو امانت گرانب های پیامبر اعظم (صلی الله علیه وآله) هستند تمسک جوییم، جامعه به سوی هدایت رهنمون خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه وظیفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خدمت به اصحاب فرهنگ و هنر است افزود: اصفهان دارای ظرفیت ها و قابلیت های فراوانی است. امیدوارم بتوانیم نهضت قرآنی را در این استان شکل دهیم و در عرصه های مختلف فعالیت های قرانی شاهد رشد و تعالی بیشتر باشیم.

  سخنرانی پیش از خطبه های مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با موضوع قرآن و جایگاه قرآن و فعالیت هایی که در عرصه قرآن در اصفهان انجام می شود 12 تیر ماه برگزار شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :