شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 77949
  تاریخ انتشار : 13 تیر 1394 15:44
  تعداد بازدید : 1643

  اصفهان رتبه اول کشور را در حوزه کانون های فرهنگی هنری مساجد دارد

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در دیدار نخبگان قرآنی و اصحاب فرهنگ و هنر با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: اصفهان رتبه اول کشور را در حوزه کانون های فرهنگی هنری مساجد دارد.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی به ابعاد مختلف هنر و شاخه ها و رشته های گوناگون هنری در اصفهان اشاره کرد و افزود: به هر رشته هنری که در اصفهان نگاه کنیم شاهد هنرمندان، استادان و نخبگانی هستیم که نه تنها در اصفهان و ایران که در سطح بین المللی صاحب سبک و اندیشه هستند.

  حجت الاسلام والمسلمین ارزانی، به فعالیت های مختلف هنری در استان اشاره کرد و اظهار داشت: فعالیت کانون های فرهنگی و هنری در مساجد، جشنواره مطبوعات، نمایشگاه کتاب، جشنواره تئاتر، موسیقی، نقاشی، سینما و موسسات قرآنی بخش کوچکی از فعالیت های بزرگ هنری در استان اصفهان است.
  وی به تشکیل معاونت قرآنی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و افزود: این معاونت هنوز به استان ها ابلاغ نشده است؛ اما با تمام توان برنامه ریزی های خود را در این حوزه انجام می دهیم و منتظر حمایت های ویژه وزارتخانه خواهیم بود.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، در ادامه به رونق کانون های فرهنگی و هنری در مساجد استان اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: فعالیت 1700کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان موجب شده است تا اصفهان رتبه اول کشوری را در این زمینه از آن خود کند.
  وی همچنین به فعالیت های قرآنی در استان اشاره کرد و افزود: بر اساس بررسی ها بالاترین فعالیت های قرآنی در استان اصفهان صورت می پذیرد؛ اما متاسفانه بودجه ای که به اصفهان تخصیص پیدا می کند نسبت به سایر استان ها کمتر است.
   گفتنی است دیدار نخبگان قرآنی و اصحاب فرهنگ و هنر با آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، عصر پنج شنبه (چهارم تیر ماه )در دفترایشان برگزار شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :