شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 76808
  تاریخ انتشار : 19 خرداد 1394 20:13
  تعداد بازدید : 1307

  اختصاص یکی از خانه های میراث فرهنگی به دبیرخانه ادیان توحیدی

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: استاندار اصفهان قول داده است که تا پایان سال یکی از خانه های میراث فرهنگی را به دبیرخانه ادیان توحیدی واگذار کند.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی از اصفهان از برگزاری جلسه مشترک رهبران ادیان توحیدی به مناسبت نیمه شعبان و سالگرد رحلت امام خمینی (ره) خبر داد و اظهار کرد: در آستانه نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) نشست مشترکی با رهبران ادیان توحیدی با حضور استاندار اصفهان برگزار شد.
  وی افزود: در این نشست که رهبران ادیان توحیدی زرتشتیان، مسیحیان، کلیمیان حضور داشتند به گزارشی از عملکرد برگزاری همایش بزرگ ادیان توحیدی که در اواخر سال گذشته برگزار شد، پرداختند.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به برگزاری همایش بزرگ ادیان توحیدی تصریح کرد: حضور رهبران ادیان توحیدی داخل کشور و دیگر نقاط جهان یکی از نقاط مثبتی بود که سبب ایجاد همدلی و شناخت بیشتر اشتراکات و مقدسات ادیان توحیدی شد.
  وی به وجه مشترک دیگری از ادیان توحیدی و اعتقاد به بحث آمدن منجی و فرجام مشترک ادیان  اشاره و گفت: تمامی ادیان توحیدی به آمدن چنین روزی اعتقاد راسخ دارند.
  ارزانی بیان کرد: تعبیر آمدن منجی در دین زرتشتیان با عنوان «سوشیانت» و در دین یهود «ماشیح» یعنی مسیح سودرساننده یاد می شود و یهودیان معتقد هستند که مسیح به معنای مسح شده، مقدس و متبرک است.
  وی افزود: مسیحیان نیز معتقد هستند «مسیح» یک رستاخیز داشته و در آخر زمان هم می آید و تمام ادیان اعتقاد دارند فرجام جهان پایان خوش است.
  رئیس دبیرخانه ادیان توحیدی در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: در این نشست به آموزه های امام خمینی (ره) و هویت بخشی که به ایرانی مؤمن داشتند پرداخت شد.
  وی ادامه داد: رهبران ادیان معتقد بودند امام خمینی (ره) فقط اسلام را زنده نکرد بلکه دین را زنده کرد و به ایرانی مؤمن  هویت بخشی کرد.
  ارزانی همچنین از ابقای خود در سمت رئیس دبیرخانه ادیان توحیدی با حفظ سمت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خبر داد و اظهار کرد: یکی از درخواست های جمع رهبران ادیان توحیدی از استاندار اصفهان با توجه به رزومه صفاخانه این بود که با توجه به سابقه 100 ساله صفاخانه یک مکان مستقل برای دبیرخانه توحیدی در نظر گرفته شود که استاندار اصفهان قول داد یکی از خانه های میراث فرهنگی را تا پایان سال جاری به این مهم اختصاص دهد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :