شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 75505
  تاریخ انتشار : 8 خرداد 1394 20:22
  تعداد بازدید : 1231

  شورای عالی سیاستگذاری فرهنگ و هنر اصفهان تاسیس می شود

  حجت الاسلام ارزانی در کارگروه نظارت بر فعالیت های فرهنگی مساجد و بقاء متبرکه استان اصفهان از تاسیس شورای عالی سیاستگذاری فرهنگ و هنر اصفهان خبر داد.
  به گزارش خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان صبح امروز(7خرداد) در بیست و سومین جلسه کارگروه هماهنگی و نظارت بر فعالیت های فرهنگی مساجد و بقاء متبرکه استان اصفهان که در مشهد مقدس برگزار شد، این کارگروه را مصداق بارزی از همدلی و همزبانی عنوان کرد و گفت: پیشنهاد می کنم طرح تشکیل و فعالیت این کارگروه به عنوان مدلی موفق از همدلی و همزبانی در جلسه آتی هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان ارائه شود.
   
  وی به ظرفیت بی نظیر نزدیک به یکهزار و 700 کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: ناتوی فرهنگی را بایستی باور کنیم و آن را جدی بگیریم چرا که اثرات آن در سطح جامعه  ظاهر شده است.
   
   مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تاکید بر مدل سازی و سبک سازی فرهنگی در جامعه گفت: در این راستا می توان از پتانسیل صدا و سیما برای الگوسازی استفاده کرد و با تقویت نخبگان از ظرفیت آنان بهره مند شد.
   
  وی تجلیل از مقام علمی و معنوی حضرت آیت الله حسین مظاهری مرجع عالیقدر تشیع را از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برشمرد و افزود: تاسیس شورای عالی سیاستگذاری فرهنگ و هنر اصفهان، تقویت و ارائه مدل اقتصاد فرهنگ و هنر و همچنین تقویت خیرین فرهنگی از دیگر برنامه های مورد نیاز استان است.
   
  همچنین حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی معتدی مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: برگزاری این کارگروه با حضور همه دستگاه های فرهنگی استان مصداق بارزی از همدلی و همزبانی است.
   
  وی گفت: آموزش ائمه جماعات، طرح پیوند مسجد مدرسه منزل، شناسنامه دار کردن مساجد و همچنین فعالیت های  اوقات فراغت نهادهای فعال در مسجد از برنامه های اصلی این کارگروه است.
   
  گفتنی است دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد اصفهان با تشکیل کارگروه هماهنگی و نظارت بر فعالیت های فرهنگی مساجد و بقاء متبرکه استان اصفهان در خصوص ایجاد همگرایی بین نهادهای فرهنگی استان، الگوی مناسبی برای کشور است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :