شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 75314
  تاریخ انتشار : 5 خرداد 1394 20:43
  تعداد بازدید : 1141

  کانون های مساجد از ابزارهای فرهنگی و هنری غافل نشوند

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: کانون های فرهنگی مساجد آموزه های دینی را با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری ترویج کنند.
   
  به گزارش خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در دیدار با همکاران دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری  مساجد استان اصفهان با بیان اینکه کانون های فرهنگی مساجد برکتی برای کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، گفت: یکی از نکات بسیار مهمی که جامه عمل به فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر همدلی و همزبانی دولت و ملت می پوشاند، فعالیت کانونهای فرهنگی در جای جای کشور است که با همکاری مردم در مسجد و با نظارت و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد صورت می پذیرد.
   
  وی به پتانسیل کانون های فرهنگی و هنری در راستای استفاده از ابزار مختلف هنری برای تثبیت آموزه های دینی اشاره کرد و اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور حمایت و صدور مجوزهای قانونی برای فعالیت های کانون ها و استفاده حداکثری از پتانسیل آنها نهایت تلاش خود را انجام می دهد.
   
  حجت الاسلام ارزانی به اقتصاد فرهنگ و هنر اشاره کرد و افزود: متاسفانه در این زمینه کم کار شده است اما اگر بخواهیم فرهنگی مانا و پایا داشته باشیم باید برای اقتصاد آن نیز برنامه داشته باشیم.
   
  وی به اهمیت نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: هرجا که مسجدی ساخته شود باید در کنار آن کانون فرهنگی و هنری نیز شروع به فعالیت کند و در برنامه ها به درستی از ابزارهای فرهنگی و هنری استفاده کند.
   
  در این نشست همچنین حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان ضمن معرفی بخش های مختلف این دبیرخانه، به تشریح روند اجرایی و پاسخ گویی به کانون ها پرداخت و گفت: امروز در شرایط هستیم که با به وجود آوردن زیرساخت های مناسب موفق شده ایم حمایت از کانون ها را بر اساس ریز به ریز فعالیت آن ها و به صورت اتوماتیک مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.
   
  وی به برگزاری جلسات هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با حضور روسای ارگان های فرهنگی به صورت شش ماهه اشاره کرد و افزود: جلسات کارگروه هیئت نظارت به منظور محتوادهی و تصمیم سازی با حضور نمایندگان ارگان های فرهنگی هر 15 روز یکبار برگزار می شود.
   
  مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان در ادامه به ضرورت پرهیز از موازی کاری اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه اوقات فراغت تابستان سال گذشته به صورت مشترک و با همکاری همه دستگاه های فرهنگی برگزار شد و الگویی بود برای اینکه این اتفاق در سطح ملی نیز رخ دهد.
   
  وی به فعالیت 1700 کانون و 1100 کتابخانه در مساجد استان اشاره کرد و گفت: در همه مساجد شاهد حضور اساتید و دانشجویان حوزه و دانشگاه هستیم که با تشکیل هسته های پژوهشی در تلاشیم ادبیات تحقیق و پژوهش را گسترش دهیم.
   
  حجت الاسلام معتمدی تصریح کرد: 500 کانون در مناطق روستایی و 1400 کانون نیز دارای بخش فعال خواهران می باشند که همه با هدف مقابله با جنگ نرم در حال جهاد هستند.
   
  وی در پایان به پتانسیل بالای خبرگزاری شبستان در راستای معرفی جاذبه های فرهنگی و دینی استان اشاره کرد و افزود: جذب خبرنگاران افتخاری در شهرستان ها از برنامه های سال جاری این خبرگزاری است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :