شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 54466
  تاریخ انتشار : 8 تیر 1393 13:6
  تعداد بازدید : 1488

  افزایش آمار طلاق؛ سونامی خطرناک برای فروپاشی بنیان خانواده

  رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در کارگاه آموزشی مهارت های زندگی گفت: افزایش آمار طلاق؛ سونامی خطرناک برای فروپاشی بنیان خانواده است.

  به گزلرش خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان، شب گذشته(4 تیر) در کارگاه آموزشی مهارت های زندگی در جمع اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد اصفهان، با بیان اینکه متاسفانه شاهد افزایش آمار طلاق در جامعه هستیم اظهار داشت: بر اساس آمار ارائه شده در تهران از هر چهار ازدواج، یک مورد منجر به طلاق می شود. وی با بیان اینکه طلاق، بنیان های خانواده را متزلزل می کند، افزود: در شهر مذهبی اصفهان از هر پنج ازدواج، یک مورد به طلاق می انجامد، که این آمار بسیار دردآور است.

  حجت الاسلام ارزانی، با بیان اینکه دشمنان و استکبار جهانی برای نابودی کشور و نظام جمهوری اسلامی، کانون خانواده ها را سیبل خود قرار داده است، گفت: همه ما باید به توطئه های دشمنان آشکار باشیم و اجازه ندهیم طلاق در جامعه افزایش یابد. وی افزود: افزایش آمار طلاق، سونامی خطرناک برای فروپاشی بنیان خانواده است.
   رییس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان، طلاق را به دو دسته رسمی و عاطفی تقسیم کرد و گفت: آمارهای داده شده، آمار طلاق های رسمی است حال آنکه ما در بسیاری از زندگی ها شاهدطلاق عاطفی هستیم. وی ادامه داد: طلاق عاطفی بدین معناست که زن و شوهر ظاهرا در کنار یکدیگر زندگی می کنند، اما از نظر عاطفی، هیچ محبتی به یکدیگر ندارند و در واقع به اجبار زندگی خود را ادامه می دهند.

  وی زندگی پویا و پایا را مهم ترین اصل در مبارزه با افزایش آمار طلاق برشمرد و خاطر نشان کرد: برای رسیدن به معیارهای چنین زندگی باید راهکار های ارتباط موثر را بیاموزیم.

  وی ابراز محبت، صداقت و مشورت کردن را از جمله اصول برقراری ارتباط موثر دانست و گفت: خوب صدا کردن همسر و فرزندان، سخن محبت آمیز، گذشت، درک مشکلات همسر، مقایسه نکردن زندگی خود با دیگران و حسن نیت از دیگر موارد مهم برای زندگی پویا و پایدار است که بر آنها تاکید بسیار شده است. رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با تاکید بر ترویج سبک زندگی اسلامی افزود: ائمه اطهار بهترین الگوی سبک زندگی اسلامی هستند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :