شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 38411
  تاریخ انتشار : 27 آبان 1392 16:36
  تعداد بازدید : 1669

  رئيس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان:

  اطلاع رساني كربلا نماد يك رسانه واقعي بود

  رئيس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان، اطلاع رساني واقعه كربلا را نماد يك رسانه واقعي دانست.


  رئيس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان در پاسخ به اين سوال كه آيا مي توان حركت و رفتار كاروان اسراي بزرگوار نهضت كربلا را نوعي رسانه قلمداد كرد، به خبرنگار شبستان گفت: تعريف ما از رسانه مي تواند تعيين كننده اين امر باشد.
   
  حجت الاسلام و المسلمين حبيب رضا ارزاني اظهار داشت: رسانه بايد بازگو كننده واقعيت در هر زمان باشد و شايد بتوان اين گونه گفت كه اطلاع رساني واقعه كربلا نماد يك رسانه واقعي بود.

  وي افزود: در زمان هاي مختلف و در عصر حاضر كه رسانه ها واقعيات را با سليقه خود و صاحبان رسانه منتقل مي كنند، نمي توان كاروان اسراي بزرگوار نهضت كربلا را رسانه محسوب كرد.

  رئيس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان خاطر نشان كرد: در نهضت كربلا و اطلاع رساني از اين واقعه عظيم و جاوداني حضرت امام سجاد(ع) و حضرت زينب(س) تمام تلاش خود را كردند تا عمق و ژرفاي واقعيت عاشورا را به همه جهانيان منتقل كرده و بدون هيچ گونه مبالغه و اغراقي توانستند تمام زواياي آشكار و پنهان قيام كربلا را به گوش همگان برسانند.

  حجت الاسلام و المسلمين ارزاني گفت: اين بزرگواران در اين راه از ابزار رسانه هاي زمان خود بهره كامل گرفتند و با موفقيت اهداف قيام امام حسين(ع) و لايه هاي مختلفي كه بر اثر جهالت و ناداني عده اي در مردم ايجاد شده بود را تبيين كردند.

  وي با اشاره به قابليت و توانايي ابزارهاي رسانه اي در رقيق و غليظ كردن جنبه هاي مختلف يك رويداد اذعان كرد: به تعبير درست تر اطلاع رساني نهضت كربلا رسانه اي واقعي بود كه اهداف واقعه عاشورا و نشان دادن حقيقت اين حماسه را تبيين كرد.
   
  حجت الاسلام و المسلمين ارزاني افزود: در صورت شناسايي واقعي و به حق پيام ها در زمان حاضر نيز مي توان با توجه به ابزار رسانه اي روز پيام هاي بلند عاشورا را به همگان رساند.

  وي مقابله با ظلم، عدالت محوري، شهادت طلبي، شجاعت، امر به معروف و نهي از منكر و فداكاري را مهمترين پيام هاي بلند عشورايي دانست كه بايد همگان از آن آگاه شوند.

  رئيس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان با يادآوري اينكه ارزش جان اگرچه بالاست اما در مقابل ارزش هاي الهي و ديني، بي ارزش و بي بها است، تصريح كرد: امام حسين(ع) با وجودي كه ثارالله هستند، جان خود را در راه احياي دين خدا فدا كردند.

  وي تصريح كرد: بخشي از پيام هاي نهضت حسيني تا حدي به جامعه منتقل شده اما بخش هاي زيادي از اين پيام ها هنوز به جامعه نرسيده و توجهي به آنها نشده است و مداحان، واعظان و حتي هنرمندان از راههاي گونگون بايد با زبان امروز اين پيام ها را منتقل كنند.

  حجت الاسلام و المسلمين ارزاني در مورد چگونگي پيوند نهضت كربلا با ظهور و تشكيل حكومت جهاني حضرت ولي عصر (عج) گفت: در قيام امام حسين(ع) و قيام حضرت حجت(عج) هدف مشتركي كه همان رسيدن به خداست وجود دارد و جهان بيني توحيدي، حضور زنان، حضور همه آحاد مردم و از همه اقشار جامعه از مشتركات اين دو قيام است.

  گفتني است، اسراي بزرگوار نهضت كربلا اسارت را به آزادى تبديل كردند و در قالب اسارت به اسيران واقعى درس حريت و آزادگى دادند و مفهوم اسير در اذهان را به گونه‏اى ديگر تغيير دادند، آنان در شهرهاي ديگر با عزاداري و گريه هاي خود پيام نهضت حسيني را به مردم رساندند و به اين وسيله وجدان هاي مردم را از خواب گراني كه در آن فرو رفته بودند، بيدار كردند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :