شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 37122
  تاریخ انتشار : 11 آبان 1392 13:49
  تعداد بازدید : 1200

  رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:

  سنت های مذهبی و امور شرعی فراموش شده در مناطق محروم احیا گردد

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر ارزانی گفت: مبلغان سعی کنند در زمان حضور خود در مناطق اعزامی به مدیریت امور تبلیغی منطقه توجه داشته باشند.

  به گزارش خبرگزاری حوزه، از اصفهان حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی در مجمع بزرگ مبلغان محرم   در اصفهان خطاب به مبلغین حاضر در جلسه اظهار داشت: مبلغان فقط در مناطق اعزامی و زمان حضور خود در آن مناطق به بیان وعظ و خطابه‌خوانی نپردازند، وعظ و خطابه امری مهم است ولی از شروط کافی نیست چرا که حضور مبلغان در آن مناطق بسیار محدود است و باید به امور مهم دیگر هم پرداخت.

  وی بیان داشت: در حقیقت وظیفه مبلغان در مدت کوتاه تبلیغ می‌تواند مدیریت امور تبلیغی منطقه باشد که با ارتباط با فرماندار، مسئولان ارشاد و فرهنگ اسلامی، مسئولین کانون‌های فرهنگی و هیئت‌های امنای مساجد آن مناطق را مدیریت کنند.

  رییس دفتر تبلیغات اسلامی واحد اصفهان تصریح کرد: مبلغان سعی کنند به فکر احیا و ایجاد سنت‌ها ی مذهبی و امور شرعی فراموش شده در مناطق باشند و با این کار باقیات‌الصالحاتی برای خود باقی بگذارند.

  وی گفت: جلوگیری از تفرقه و حفظ وحدت امری مهم است که مبلغین باید با رفتار و کردارشان در زمان حضور خود در مناطق به اتحاد و وحدت اهتمام ورزند.

  حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی با بیان این‌که امسال حدود 700نفر از طلاب و روحانیون در ماه محرم برای امر تبلیغ اعزام می‌شوند خاطرنشان کرد: تقریبا نیمی از این مبلغان امسال به داخل استان اصفهان و نیمی دیگر به 20 استان دیگر کشور اعزام می‌شوند.

  وی ابراز داشت: مبلغین در موضوع‌گیری امور سیاسی در زمان حضور خود در مناطق محروم سعی کنند دقیقا پشت سر مواضع مقام معظم رهبری و در چارچوب آرمان‌های امام‌(ره) و شهدا و انقلاب حرکت کنند  که اگر در امور سیاسی و اجتماعی خلاف این باشد یک خطا و اشتباه است.

  رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در پایان با اشاره به کمبود و تقلیل بودجه امسال دفتر تبلیغات اسلامی و کاهش آن به حدود 50 درصد سال قبل گفت :دفتر تبلیغات اسلامی واحد اصفهان به ناچار مجبور شده است که اولویت‌هایی را برای اجرای برنامه‌های خود قائل شود و با توجه به کمبود بودجه نتوانیم از همه پتانسیل و ظرفیت‌های مبلغان در امر تبلیغ بهره ببریم.


  انعکاس این خبر در خبرگزاری و سایت های خبری:
  خبرگزاری حوزه

  خبرگزاری ایرنا


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :