شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 222977
  تاریخ انتشار : 28 مهر 1396 14:23
  تعداد بازدید : 995

  دیدار اعضای ستاد کنگره نکوداشت آیت الله العظمی مظاهری با آیت الله العظمی مکارم شیرازی

  اعضای ستاد کنگره نکوداشت آیت الله العظمی مظاهری با آیت الله العظمی مکارم شیرازی بعدازظهر۱۱ شهریور در قم دیدار کردند.


  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار با اعضای ستاد کنگره نکوداشت آیت الله العظمی مظاهری گفت: خوشبختانه حرکت مثبتی در راستای تجلیل از بزرگان دین و شخصیت های ارزنده ای مثل آیت الله العظمی مظاهری در اصفهان صورت گرفته است.
  وی افزود: اصفهان دارای علما و بزرگان دینی بسیاری بوده که پیشینه علمی ارزنده ایی دارند و باید به عنوان الگو به جامعه معرفی شوند، حضور آیت الله العظمی مظاهری در اصفهان سبب تقویت حوزه علمیه این شهر شده است.
  آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهار کرد: تجلیل از بزرگان دین فوایدی دارد و فایده اول این است که با تجلیل از آنها به نوعی از تلاش و زحمات آنها تشکر کردیم، تاثیر دوم این است که مردم را به سمت حوزه های علمیه راغب میگردند و نشر و احیای آثار هریک از این بزرگان که با کیفیت مطلوب حاصل می شود سبب ارتقای جایگاه آنها در بین اقشار مختلف جامعه می شود.
  مرجع عالیقدر جهان تشیع تصریح کرد: توجه به عالمان دینی در روزگاری که هجمه های مختلف در فضای مجازی جامعه جوان ما را مورد هدف قرار داده است سبب می شود که به نوعی الگوهای مناسبی به آنها معرفی کرده و نقشه های دشمن را از بین می برد.
  ایشان گفت: جامعه اصفهان همواره از لحاظ مباحث مختلف فرهنگی دینی و مذهبی زبانزد بوده است.
  آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به حضور سرمایه های معنوی بسیار همچون علامه مجلسی(رحمت الله علیه) در اصفهان تاکید داشت:سرزمین اصفهان سرمایه های معنوی بسیاری دارد که مدیران و مسئولان فرهنگی آن باید نسبت به آشنایی مردم با این شخصیت ها تلاش کنند، قدردانی از بزرگان سبب قوت قلب آنها برای ادامه مسیر و فعالیت های ارزنده بیشتر می شود.
  رسول زرگرپور استاندار اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه مردم اصفهان قدر علمای دینی خود را می دانند، تصریح کرد: بیش از ٢٠ سال از زمان حضور آیت الله مظاهری در استان اصفهان می گذرد و در این مدت مردم و مسئولان همواره خواهان برگزاری آیین نکوداشت برای این عالم فرهیخته و قدردانی از تلاش های گسترده ایشان بوده اند.
  حجت الاسلام ارزانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و رئیس ستاد کنگره نکوداشت آیت الله العظمی مظاهری نیز در این دیدار با بیان گزارشی از فعالیت ها و برنامه های کنگره نکوداشت آیت الله العظمی مظاهری اظهار کرد: مجموعه ۲۳ جلدی از فرمایشات آیت الله العظمی مظاهری قرار است به صورت پیوسته به عنوان مجموعه مقالات ایشان به چاٰپ برسد و همچنین حدود ۱۰۰ جلد  از آثار و دست نوشته ای ایشان که مجموعه فعالیت های مختلف علمی ایشان است به همت این کنگره احیا خواهد شد.
  حجت الاسلام و المسلمین سید محمد رضا حسینی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیون نیز در این دیدار با اشاره به اینکه برگزاری این همایش فرصت مناسبی برای معرفی آثار آیت الله مظاهری به جامعه علمی کشور است، ادامه داد: تجلیل از عالمانی که عمر خود را برای هدایت مردم صرف کردند، اقدام فرهنگی تاثیر گذاری است.
  شایان ذکر است؛ در دور اول دیدار اعضای ستاد کنگره نکوداشت حضرت آیت الله العظمی مظاهری با مراجع عظام تقلید، استاندار اصفهان، اساتید و نخبگان حوزه و دانشگاه، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیون، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان قم، مسئولان حوزه علمیه و اعضای ستاد کنگره نکوداشت آیت الله العظمی مظاهری حضور داشته و دور دوم این دیدار ها در چند روز آینده برگزار خواهد شد.
  کنگره بزرگداشت آیت الله العظمی مظاهری همزمان با هفته وحدت، در روز ا خلاق و مهرورزی در اصفهان برگزار می شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :