شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 208573
  تاریخ انتشار : 3 خرداد 1396 19:15
  تعداد بازدید : 1150

  یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز فتح خرمشهر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز فتح خرمشهر یادداشتی را منتشر نمود.  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت سوم خرداد روز فتح خرمشهر یادداشتی را منتشر نمود.

  در متن این یادداشت آمده است:

  بسمه تعالی

  تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران، مملو از رویدادهایی است که هر یک به عنوان تابلوی افتخاری ثبت شده است. در این میان، حماسه آزادسازی خرمشهر، به عنوان نقطه عطفی به شمار می آید که با مدد الهی و با صلابت و فداکاری فرزندان قهرمان این مرز و بوم، به منصه ظهور رسید.

  خرمشهر ، شهری در آسمان که فقط نامی بر زمین دارد، خرمشهر؛ شهری که آزادی را به پرستوها آموخت و شقایق های فراوانی را در دامن خود پروراند.

   خرمشهر وطن استقامت است و جایگاه غیورترین انسانهای روی زمین . سلام و درود خدا بر خرمشهر و لاله های آرمیده بر دامانش، چه زیبا ایستادگی کردی و بر آتش کینه متجاوزان دامن زدی و ققنوس وار از میان نخل های سوخته و خانه های ویران شده حیات جاودانه  ات را ادامه دادی.

  سوم خرداد یک حماسه ملی است؛ اگر حضور ملت در صحنه جبهه های دفاع نبود، نه حماسه آن پیروزی تحقق می یافت و نه حماسه حضور مردم در جشن پس از پیروزی. لذا به حق می توان گفت پاسداشت فتح خرمشهر در گرو پاسداشت حضور مردمی در همه صحنه هاست.

  مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در این خصوص فرموده اند:

  روز سوم خرداد، نماد ایثار و مقاومت و پیروزی ملت ایران به برکت ایمان و به کار گرفتن قوای خود در مقابل دشمن است.

  سالروز فتح ظفرمندانه خرمشهر، شهر همیشه استوار تاریخ گرامی باد.

  حبیب رضا ارزانی

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :